ЕНЕРГЕТИЧНІ НАПОЇ. Шкода чи користь?

ФІЗИЧНА АКТИВНІСТЬ ПІДЛІТКІВ ЗАРАДИ ЗДОРОВ'Я

ЧИ ПРАВИЛЬНО ВАШ ПІДЛІТОК СТЕЖИТЬ ЗА СВОЇМ ЗДОРОВ’ЯМ?

Електронні цигарки не менш шкідливі для здоров'я!

Відеоролик з профілактики сексуальної експлуатації та булінгу в мережі Інтернет "Stop Sexting"

ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ ДІТЕЙ

Як дітям вести здоровий і правильний спосіб життя?

На даний час ведення здорового способу життя (ЗСЖ) стало не тільки корисним, але і модним захопленням. Все більше людей вибирають для себе активне заняття спортом і правильне харчування, які є запорукою здоров'я, гарного самопочуття, гарного настрою. До правильного способу життя вони намагаються залучити сім'ю, дітей. Здоров'я - це наш дар. Тому необхідно берегти і зберігати його з раннього дитинства будь-якими методами. Здоровий спосіб життя для дітей - основний фактор фізичного і морального розвитку дитини, її гармонійного існування в суспільстві.

Головними складовими здорового способу життя є:

• розклад дня;

• свіже повітря;

• рухова активність;

• здорове харчування;

• психічний і емоційний стан.

Як організувати активний спосіб життя для дитини?

Для кожної дитини найголовнішим прикладом і мотиватором в житті є батьки, на яких вони прагнуть у всьому бути схожими, тому здоровий спосіб життя повинен починатися саме з них.

Діти легко прислухаються до порад мами і тата, цікавляться їх захопленнями, а спільні заняття спортом і правильне харчування всією сім'єю допоможуть вам ненав'язливо привчати до цього дитину з ранніх років.

Наприклад, влітку влаштовуйте регулярні сімейні прогулянки з велосипедом, самокатом, роликами, грайте в м'яч, ходіть разом в басейн, на ранкову пробіжку, в походи, а взимку - катайтеся на санках, ковзанах, лижах та інше. Якщо у вас є хобі, то залучайте до нього також дітей. Це не тільки хороший метод виховання і розвитку дитини, але і відмінний спосіб для згуртування сім'ї.

За даними МОЗ діти і підлітки повинні приділяти фізичній активності не менше 60 хв / день. Звичайно, це не означає, що дитина повинна ходити в спортивну секцію кожен день, досить піти з дитиною на пішу прогулянку або проїхати на велосипедах, пограти в будь-рухливі ігри. Тим більше спільні ігри з дитиною, дозволять вам проводити з дитиною більше часу разом.

Розклад дня

Розпорядок дня дитини будується з урахуванням її віку і індивідуальних якостей. Важливе значення має і виховний потенціал.

Правильно організований розпорядок дня повинен задовольняти ключові фізіологічні потреби організму (відпочинок, сон, харчування). Виконання цих умов призведе до того, що дитина отримає всі необхідні знання і навички в сфері культури здоров'я.

Скільки годин на добу повинні спати діти?

Повноцінний сон - така ж невід'ємна частина здорового способу життя, як харчування і фізична культура. Діти в дошкільному віці повинні спати по 9-10 годин на добу.

Діти шкільного віку та підлітки повинні спати не менше 8-9 годин на добу.

Свіже повітря

Свіже повітря і щоденні прогулянки благотворно впливають на організм. Гуляти потрібно в будь-яку погоду. Корисно бути в місцях, де багато зелені, дерев і квітів. Дуже корисний для здоров'я дитини сон на свіжому повітрі. Наприклад, на балконі, біля відкритого вікна.

Рух і спорт - як запорука здоров'я

Спортивний спосіб життя веде до зміцнення і здорового розвитку дитини. Заняття фізкультурою роблять дитину більш витривалою і здоровою. Фізичні вправи добре зміцнюють кістки, м'язи і суглоби. Це корисно також для контролю ваги і спалювання зайвих калорій. Адже сучасний спосіб життя і неправильне харчування не дуже благотворно впливають на організм дітей.

Правильне харчування:

Як забезпечити дитину правильним харчуванням?

Правильне дитяче харчування також нерозривно пов'язане з сімейним ЗСЖ і до нього необхідно привчати дитину з ранніх років. Це другий дуже важливий компонент здорового способу життя дітей.

У раціоні харчування дитини повинні бути тільки натуральні продукти, без хімічних добавок. Рекомендується регулярно вживати в їжу нежирне м'ясо, свіжі фрукти і овочі, рибні страви і кисломолочні продукти. Збалансована і корисна їжа позитивно впливає на здоров'я дітей, дозволяючи їм нормально рости і розвиватися.

Психічний і емоційний стан.

Емоційний стан дітей багато в чому визначається психологічною атмосферою в родині Якщо дитині вдома емоційно комфортно, то він буде щасливий, спокійний і впевнений у собі. Позитивні думки покращують гормональний фон, зміцнюють імунітет. Дитині потрібна любов, розуміння і турбота. Тільки при дотриманні всіх правил щодо ведення здорового способу життя можна отримати хороший результат

Здоров'я дитини багато в чому залежить від регулярного і точного дотримання правил гігієни. У школі навички з гігієни виховуються педагогами і шкільним лікарем. Гігієничні знання, що повідомляються учневі, повинні спиратися на дані сучасної медицини. Виховання гігієничних навичок може бути успішним тільки при тісній співдружності школи і сім'ї. Для того щоб діти виконували вимоги гігієни, вони повинні розуміти їх зміст і значення. Батьки і дорослі члени сім'ї повинні пояснювати дітям необхідність виконання того чи іншого правила гігієни. Дуже важливо показати дитині, як слід правильно і добре виконувати ту чи іншу процедуру (напр., як правильно розчісувати волосся, чистити зуби, мити руки). Правильно організований режим дня - це раціональний розподіл часу учбових занять, праці, відпочинку, сну, прийому їжі, самообслуговування, ранкової гімнастики і т. ін. Режим дня школяра встановлюється в залежності від його віку, стану здоров'я, занять у школі. При організації режиму дня особливу увагу слід приділити раціональному харчуванню дитини. Однією з основних гігієничних вимог, що пред'являються до організації режиму дня, є чергування діяльності та повного відпочинку, тобто сну. Особливу увагу слід приділяти чистоті повітря кімнати, де спить дитина. Дітей потрібно привчати спати з відкритими вікнами. Велике значення має загартовування організму дитини, яке слід проводити за певною системою протягом всього року. При вихованні гігіє-ничних навичок необхідно звернути увагу також на правильну поставу. Дуже часто школярі стоять зсутулившись, злегка випнувши живіт; при приготуванні уроків сидять зігнувшись, піднявши праве і опустивши ліве плече. Неправильна поза викликає більш швидке стомлення і може сприяти виникненню недоліків в физичному розвитку: збільшення сутулуватості, викривлення хребта і т. ін. Правильна постава сприяє створенню найкращих умов для дихання і кровообігу.

Школярі щодня повинні робити ранкову гімнастику, котра сприяє вихованню правильної постави і дає зарядку бадьорості дитині на весь день.

Одним з основних елементів особистої гігієни є повсякденний догляд за шкірою обличчя, рук. Необхідно своєчасно привчити дитину мити руки перед їжею і після будь-якого забруднення. Руки слід мити обов'язково з милом. Кожна дитина повинна мати свії окремий рушник. Особливу увагу слід звертати на догляд за нігтями.

Виховання у дітей навичок систематичного догляду за зубами і порожниною рота є одним з необхідних правил особистої гігієни. Зуби потрібно чистити щодня, обов'язково перед сном, а краще двічі на день: вранці і ввечері;

Вимогою особистої гігієни є також чистота предметів навколо дитини - іграшок, книг, одягу, а також чистота кімнати.

Найбільш сприятлива температура в кімнаті 18 ° С. Прибирання приміщення потрібно проводити вранці і в міру забруднення.

Кiлькiсть переглядiв: 2713