/Files/images/2022-2023/Screenshot_20230619-090154_Microsoft 365 (Office).jpg

/Files/images/2022-2023/Screenshot_20230619-090214_Microsoft 365 (Office).jpg

/Files/images/2022-2023/1642612592_5-abrakadabra-fun-p-shablon-dlya-pamyatki-dlya-roditelei-v-det-6.png

Рекомендації батькам «Як налаштувати дитину на обстеження в інклюзивно-ресурсному центрі»

1. Налаштуватись батькам. Тривога дорослого передається дитині. Комплексна психолого-педагогічна оцінка розвитку дитини здійснюється компетентними спеціалістами, які дадуть рекомендації, що допоможуть взаємодіяти з дитиною батькам та педагогам (якщо дитина відвідує освітній заклад), іншими дітьми, розвиватися та навчатися. Якщо результати не відповідають очікуванням, то не слід засмучуватись або зриватись на дитині, адже це перший крок до корекцій її розвитку і чим він буде зроблений раніше – тим краще.

2. За день до обстеження, попередьте дитину, поясніть, що ви підете в певне місце, де вона буде спілкуватись зі спеціалістами. Дитина має розуміти, що відбувається, щоб почуватись спокійно та захищено.

3. В день проведення комплексної оцінки підтримуйте позитивний настрій. Дитина має бути сита, відпочила та здорова.

4. Продумайте дії у цей день: заздалегідь вийдіть та прогляньте маршрут до ІРЦ, щоб не запізнюватись і не нервувати з цього приводу. Візьміть воду, перекус, подумайте, чим займете дитину, якщо потрібно буде чекати.

5. Під час обстеження не відволікайте дитину, не коментуйте її відповіді, не підказуйте. Об’єктивність – те, що забезпечить правильні висновки та підходи.

6. Після візиту до ІРЦ похваліть дитину, заохотьте чимось приємним для неї: прогулянка у парку, морозиво або катання на гойдалці.